Jízdné zdarma pro seniory a žáky i v Plzni bude předmětem jednání města a kraje

Primátor Plzně Martin Zrzavecký a ostatní starostové a místostarostové za sociální demokracii podpořili kandidaturu Josefa Bernarda na hejtmana Plzeňského kraje a vyjádřili ochotu diskutovat nad podmínkami zavedení jízdného zdarma pro seniory a žáky také v Plzni. Společně také chtějí diskutovat s občany záměr výstavby akvaparku v Plzni.

„Tím, že chceme prosazovat jízdné pro seniory a žáky zdarma, jednoznačně deklarujeme, že ČSSD chce primárně podpořit rodiny s dětmi. Všichni víme proč, a přesto o tom jenom mluvíme. Seniory chceme podpořit proto, že je to jediná skupinya obyvatel, které se od Sametové revoluce nenavýšil reálný příjem,“ vysvětluje Josef Bernard, kandidát na hejtmana za ČSSD. 

 „Jízdné zdarma je řadu let přáním většiny politiků sociální demokracie v Plzni. Je však třeba si uvědomit, že takový krok může městskou kasu stát od 31 do 40 milionů korun ročně. Jedná se o kvalifikovaný odhad, jehož výše je závislá na zájmu o takovou službu. Příslib kandidáta na hejtmana, že v případě jeho úspěchu v říjnových volbách tuto ztrátu uhradí z krajské kasy, je pro město Plzeň a její rezidenty, dobrou zprávou,“ doplňuje primátor města Plzně a předseda Okresního výkonného výboru ČSSD Plzeň-město Martin Zrzavecký.

Jednou z nejdůležitějších priorit sociální demokracie v Plzni je dostavba nového napojení Lochotína a obchvat Plzně. „Další naše krajské plány se týkají především dopravy, která je klíčovou oblastí nejen pro rozvoj kraje, ale také proto, aby se zpomalilo vylidňování menších obcí a vesnic. Zásadní je pro nás dostavba obchvatů a modernizace hlavních silničních tahů v kraji. Některá města dnes připomínají spíš obydlené silnice, než místa pro spokojený život,“ říká Bernard.

 

Příspěvek byl publikován | Autor: admin2.